Zadbaj o profilaktykę piersi

247

Już z nowym rokiem możesz zadbać o swoje zdrowie. Tradycyjnie 10 stycznia 2020 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Starostwie Powiatowym, Plac Grunwaldzki 1 w Kętrzynie stanie mammobus. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

W 2020 roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają panie z rocznika 1970.

– Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – mówi Anna Niemirska z LUX MED.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Anna Niemirska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here