Stosujemy metody, które szybko przywracają zdrowie i urodę

317

Rozmowa z lek. med. Łukaszem Banasiakiem, specjalistą chirurgii plastycznej i estetycznej

Dr Łukasz Banasiak pochodzi z Poznania. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – 2010 r. Specjalizację z chirurgii plastycznej rozpoczął w 2011 r. w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala im. W. Orłowskiego w Warszawie i kontynuował od 2014 r. w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. W tej chwili praktykuje w Olsztynie. Jak sam przyznaje, z kętrzyńską kliniką Medi-prof i dr Zbigniewem Homzą połączyło go przeznaczenie. To z kolei zaowocowało współpracą nad odkrywaniem kobiecego piękna.

Gdybym przyszła do pana na konsultację co by mi pan doradził jako chirurg plastyczny?

W pani przypadku obcięlibyśmy nadmiar powieki górnej. Ma pani duże, ładne oczy, wysoko uniesione łuki brwiowe, a niestety zwiotczała pani skóra na powiekach. To dodaje takiego ciężaru i zmęczenia w oczach. Gdybyśmy to wycięli podczas zabiegu, który by trwał nie więcej niż 40 minut, wyglądałaby pani o 10 lat młodziej.

Co jeszcze proponuje pan dla kobiet?

Wszystko to czego aktualnie potrzebują lub czego oczekują. Podążając troszeczkę za trendami, a troszeczkę za oczekiwaniami pomagamy odkryć im to piękno, które na co dzień noszą w sobie, a się wstydzą.

Jakie metody pan stosuje, żeby sprostać tym oczekiwaniom?

W zależności od wskazań. Jeśli chodzi o piersi to powiększamy je tłuszczem własnym, bądź też standardowymi metodami, czyli wkładkami silikonowymi. Powiększamy również pośladki tłuszczem własnym, co jest najlepszą i dającą najlepsze rezultaty metodą. Zabieg ten nazywa się „Brazylian Buttlift”, czyli brazylijskie podniesienie pośladków z uwagi na brazylijskie kształty i że jest on bardzo popularny w Brazylii. Nurt ten rozpowszechnił się także w Stanach Zjednoczonych. Możemy zrobić zabiegi wspomagające odchudzanie, rzeźbiące sylwetkę, odmładzające twarz, operację plastyczną nosa, uszu czy zabiegi wspomagające leczenie po urazach. Możemy tkanką tłuszczową odbudować okolice po urazach, oparzeniach, ranach przewlekłych. Posługujemy się komórkami macierzystymi, które wspomagają gojenie ran czy przy pomocy naszych technik wyleczyć obrzęk limfoidalny kończyn dolnych.

I to wszystko możemy zrobić w klinice Medi-Prof Zbigniewa Homzy w Kętrzynie?

Dokładnie tak. Współpracujemy już od lat. To nie jest moja pierwsza wizyta w Kętrzynie i raczej nie ostatnia. Jeśli będą pacjenci, którym będzie można pomóc, to ja z chęcią pomogę.

Jak szybko następuje zdrowienie osoby, która podda się zabiegowi?

Dziś przeprowadzam zabieg, a jutro po operacji każda z pięknych kobiet może funkcjonować jak każdy inny człowiek. Przez kolejne siedem dni będzie odczuwała delikatne dolegliwości bólowe w okolicach pobrania i podania tkanki tłuszczowej. Później już nie ma żadnych stygmatów tego zabiegu, oprócz tego, że powinna nosić odzież ochronną na okolice, z których pobieraliśmy tłuszcz.

Jak drogie są te zabiegi?

To zależy od wskazań i potrzeb i od technik jakich musimy użyć. Jeśli to jest klasyczna liposukcja jednej okolicy i przeszczep tkanki tłuszczowej do pośladków to zabieg jest wyceniony standardowo na około 10 tysięcy złotych. W związku z coraz większym zainteresowaniem zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej, postanowiliśmy z dr Zbigniewem Homzą połączyć doświadczenie i pasję.

Rozmawiała Ewa Brzostek

Wciąż wzbogacamy zakres zabiegów, dlatego zainteresowanie osoby zapraszam do kontaktu: lekarz Zbigniew Homza – specjalista z chirurgii urazowej i ortopedii, tel. +48 796 518 088, znajdziesz mnie na: fb, instagramie, fanpage, www.medi-prof.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here