Orkiestra zagra, by ratować zdrowie dzieci

261

12 stycznia 2020 roku po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas najbliższego finału wolontariusze w całym kraju będą kwestować na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tego samego dnia na ulice i chodniki powiatu kętrzyńskiego wyruszy około 100 zespołów kwestujących.

Tegoroczna siedziba kętrzyńskiego sztabu znajduje się przy ul. Dworcowej 10b. Tam też będą się spotykać wolontariusze pracujący nad organizacją zbiórki pieniężnej oraz koncertu finałowego. Ten odbędzie się 12 stycznia (niedziela) w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego od godz. 12. Wystąpią między innymi Dominika Siwek z Kętrzyna, finalistka Szansy na Sukces i Molly Malones z Giżycka.

Jeszcze przed koncertem na hali od godz. 9. przy jeziorku kętrzyńskim odbędzie się 2. Kętrzyński Bieg „Policz się z cukrzycą”. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Podczas 28. WOŚP zbierane środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji w takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Na ten cel w kętrzyńskim sztabie są przyjmowanie rzeczy na finałową licytację. Poszukiwani są również sponsorzy.

– Chcemy, żeby jak co roku znowu o Kętrzynie było głośno. Jednak bez sponsorów nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo nawet opłacenie artystom kosztów transportu wymaga chociaż minimalnych nakładów finansowych — mówi Janusz Mazurkiewicz, jeden z organizatorów WOŚ P w Kętrzynie.

Szefem Sztabu został Maciej Wróbel. Pozostali członkowie to Janusz Mazurkiewicz, Marek Małagocki i Agnieszka Bakunowicz – Bogaczuk.

Wojciech Caruk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here