Możesz wszystko

400

Jak często planujesz, aby coś zrobić, ale strach odbiera ci chęci do działania. Bardzo ciężko jest pokonać obawy kiedy obok nie ma motywacji, a wręcz pojawiają się osoby, które tym bardziej zniechęcają.

Często takie osoby nie mają pojęcia jak wielki wpływ mogą wywołać ich słowa, że coś jest ciężkie do osiągnięcia czy zdobycia. Coś nie wyjdzie, bo… najłatwiej jest radzić, gdy nie ma się pojęcia o realnych zagrożeniach, zapominając o korzyściach jakie mogą wyniknąć jeżeli się spróbuje. Z braku siły, aby podjąć wyzwanie można stwierdzić, że lepiej nie robić nic, a reszta jakoś tam będzie. O wiele łatwiej jest odpuścić, myśląc, że coś spadnie z „nieba”, że ktoś nas wyręczy, coś da.

Każdy odpowiada za siebie. Aby coś zdobyć trzeba zapracować na to. Nie każdy ma potrzebę podejmowania wyzwań. O wiele milej jest jednak otrzymywać wsparcie w dążeniu do wyznaczanych celów. Przecież ten kto chce, ma prawo spróbować zawsze. Nikt nie przewidzi co spotka nas po drodze. Zawsze będą wzloty i upadki, trzeba się z tym pogodzić i uznać za pewnego rodzaju szanse. Jeżeli nie lubimy wyzwań lepiej nam poddawać innych pod zwątpienie. Na szczęście jest sporo osób, które dają motywację i chęci do podejmowania prób. Są to osoby, które też zaczynały i wiedzą, że warto, gdy coś robisz dla siebie. Dobrze jest zacząć przygodę i iść drogą pełną zakrętów, górek i dolin, niż żałować, że porzuciło się swoje chęci przysłonięte strachem. Możesz wszystko, a jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Agnieszka Kisielewska

Zapraszam na mój Instagram: aga_yoga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here