Sprzątamy w stylu eko

369

Eko-czyści, czyli firma sprzątająca to nowość na rynku kętrzyńskim, ale nie tylko, bo ościenne miasta również mogą korzystać z jej usług. Sprzątanie, prace porządkowe, malowanie to trzon działalności firmy. Wachlarz możliwości jest jednak o wiele większy. O pomyśle na eko-sprzątanie z Ewą Brzostek rozmawia Agnieszka Kisielewska.

Dlaczego eko-czyści?

Eko, czyli przede wszystkim dbałość o aspekt ekologiczny, o przyrodę, o nasze otoczenie, również to najbliższe, jak mieszkania, biura czy ogrody. Z mężem postanowiliśmy postawić na produkty ekologiczne, których sami używamy w domu. Ich właśnie chcemy używać wykonując usługi sprzątające, czyli „czyści”. Stąd nazwa eko-czyści.

Nim porozmawiamy o rodzaju usług, które mogą zamówić wasi klienci skoncentrujmy się chwilę na środkach czystości, których używacie. W czym są lepsze od tradycyjnych, kupowanych w sklepach z chemią gospodarczą?

No właśnie z chemią. Od pewnego czasu zaczęłam się interesować tym tematem. Dotarłam do przerażających danych opublikowanych niedawno przez pismo American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine wydawane przez stowarzyszenie American Theracic Society, w którym pojawiły się wyniki 20 lat badań naukowców z Uniwersytetu w Bergen. Dotyczyły one szkodliwości aerozoli, jak i innych środków czyszczących na płuca. Okazało się, że cotygodniowe stosowanie popularnych środków czystości z supermarketów może być równie szkodliwe dla zdrowia płuc jak palenie 20 papierosów dziennie przez 20 lat. My stosujemy produkty bezpieczne dla zdrowia, zawierające naturalne olejki, zatwierdzone przez certyfikat ekologiczny ECOCERT, przyjazne dla skóry, w niskich cenach, a przy tym skuteczne. Oczywiście jeśli klient życzy sobie, by używać do sprzątania środków, które on darzy zaufaniem to jesteśmy elastyczni.

Jakie usługi wykonujecie, bo nie jest to tylko sprzątanie?

Oczywiście podstawą jest szeroko rozumiane sprzątanie biur, mieszkań, ogrodów, terenów zielonych wokół posesji czy działek. Mycie, czyszczenie, odśnieżanie, koszenie, zamiatanie, odkurzanie, grabienie, malowanie itd., ale nie tylko. Świadczymy również usługi z zakresu opieki nad grobami, jak mycie nagrobków czy sprzątanie wokół nich. Myślę, że w tym zakresie jesteśmy konkurencyjni cenowo. Myjemy również witryny sklepowe. Myślę, że taką nowatorską usługą jest opieka nad zwierzętami.

Możesz rozwinąć temat?

Ostatnio na przykład mieliśmy klientów, którzy wyjechali na wakacje i przez tydzień opiekowaliśmy się ich kotami i psem. Oczywiście mam tu na myśli codzienne karmienie, wymiana żwirku, wyprowadzanie psa na spacer, a przy okazji również podlewanie kwiatków. W wakacje ludzie często nie mają możliwości zabrać swojego pupila na wypoczynek. Tradycyjnie pojawia się zatem problem porzucenia zwierząt i zapełniania schronisk. Zatem pomyśleliśmy, że stworzymy alternatywę dla osób, które stają przed takim dylematem i w czasie ich nieobecności możemy otoczyć opieką ich pupili. Od dziecka miałam pełno zwierząt w domu, kochamy z mężem zwierzęta, więc nasi klienci mogą być spokojni, że będą one w dobrych rękach.

No to pozostaje kwestia ceny. Czy osobę, która będzie chciała skorzystać z waszych usług, będzie na nią stać?

Jak najbardziej. Przede wszystkim ceny są zależne od tego czego konkretnie oczekuje klient, jak często mamy świadczyć daną usługę, ile kilometrów trzeba będzie do niego dojechać, bo sprzątamy nie tylko w Kętrzynie. Chcemy, aby ceny były dostosowane do każdego portfela. Z każdym klientem jest to ustalane indywidualnie, podobnie jak godziny, w których świadczymy dla niego usługi. Gdy dzwoni telefon najpierw rozmawiamy o zakresie prac, ustalamy godzinę dogodną dla klienta i wspólnie wyceniamy usługę.

Fot. Jan Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here