Średniowieczne miasteczko powstanie przy zamku w Kętrzynie

468

Tradycyjnie już końcówka lipca w Kętrzynie to podróż w czasy rycerstwa. Już po raz czternasty Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego zaprasza wszystkich na Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba, który odbędzie się w dniach 25-28 lipca.

Punktualnie o godz. 10.00 w parku przy kętrzyńskim zamku 25 lipca rozpocznie się Jarmark średniowieczny na św. Jakuba. Ubiegłoroczne miejsce organizacji Jarmarku zostało odebrane pozytywnie nie tylko przez odwiedzających, ale również wystawców.

– Organizacja imprezy w parku przy zamku to strzał w dziesiątkę – twierdzili zapytani wystawcy. – Jest przyjemnie chłodno, jest cień i piękna sceneria.

Tradycyjnie już pierwszego dnia rozpocznie się handel na straganach tak, jak onegdaj bywało. Nie zabranie tu serów, chałwy, wyrobów wikliniarskich, pamiątkarskich, pieczywa oraz napojów, a w tym kwasu chlebowego i piwa. Od 26 lipca miasteczko średniowieczne będzie się rozrastać. Na jarmark przybędą kowale, wikliniarze oraz rzemieślnicy zajmujący się biciem monet, czerpaniem papieru, odlewnictwem, tkactwem, farbiarstwem, obróbka skóry czy plecionkarstwem.

– Oczywiście nie zabraknie rycerzy, którzy pod zamkowymi murami rozłożą się obozem oraz pieśniarzy, którzy będą nas zabawiali muzyką – dodaje Marta Wojciechowska, dyrektor Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. – Koniecznie musicie nas odwiedzić w dniach od 25 do 28 lipca. Każdego dnia startujemy o godz. 10., a atrakcji na pewno nie zabraknie – reklamuje imprezę pani dyrektor.

Na Jarmarku Średniowiecznym czas płynie powoli. Dajesz krok do przodu i przenosisz się do innego świata.

Ewa Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here