Mistrzowie późnego baroku odtajnieni w Bezławkach

252

Mistrzowie późnego baroku odtajnieni to tytuł koncertu muzyki dawnej, który odbył się 13 lipca w Bezławkach. Bach, Corelli, Vivaldi i Handel – to ich utwory rozbrzmiewały w murach starego zamczyska, które dziś pełni funkcję kościoła.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się Anna Nowak-Pokrzywińska i Martyna Pastuszka grające na skrzypcach, wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński oraz Anna Kucharska, klawesynistka.

– Już po raz trzeci gram w tym niesamowitym miejscu, owianym legendą i tajemniczością – mówi Anna Kucharska. – Tym razem zaprezentujemy kompozytorów późnego baroku w ich idiomatycznych dla epoki utworach sonatach, preludiach i fugach. Koncert ma na celu ukazanie bogactwa brzmieniowego muzyki tego czasu. Oczywiście wykonamy go na instrumentach historycznych takich jak klawesyn, wiolonczela i skrzypce barokowe – dodaje muzyk.

Koncert Muzyki Dawnej w Bezławkach to wspólna inicjatywa Towarzystwa Miłośników Reszla i okolic, Stowarzyszenia Blusztyn oraz mieszkańców tej uroczej wioski.

– Wspólnie organizujemy w tym zamku koncerty muzyki dawnej, którą chcemy popularyzować już od trzech lat Zależy nam jednocześnie, aby popularyzować ten obiekt – wyjaśnia Kazimierz Zaobidnyj z Towarzystwa Miłośników Reszla i okolic.

Czy barok w połączeniu z gotykiem dały popularność koncertom organizowanym w okazałej średniowiecznej budowali położonej na wzgórzu wśród pól? Pełna sala i owacje na stojąco to doskonała odpowiedź na to pytanie.

Ewa Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here