Produkty pszczele w kosmetyce cz. 1

307

Produkty pszczele w kosmetyce, to temat bardzo na czasie. Obecnie coraz więcej osób sięga po zdrową żywność i naturalne kosmetyki. I choć głównie mówi się o spożywaniu produktów pszczelich, co jest świetnym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób działają one na cały organizm od środka, można je również zastosować jako dodatek do pielęgnacji naszej skóry.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie: dlaczego miód? Otóż posiada on właściwości antybiotyczne, co oznacza, że hamuje rozwój grzybów, bakterii, a także pierwotniaków, dzięki czemu przyspiesza gojenie się ran, a dzięki właściwościom bakteriobójczym dodatkowo oczyszcza ranę. Co więcej, miód jest bogaty w flawonoidy, które znane są z usuwania wolnych rodników z organizmu, a tym samym spowalniają proces starzenia się skóry. Należy też podkreślić to, iż miód zwiększa nawilżenie skóry, tworzy strukturę ochronną na jej powierzchni zapobiegając utracie wody. Tym samym zapewnia miękkość i elastyczność skóry.

Zastosowanie miodu w kosmetyce:
1. Balsam dla duszy i do ust: nic innego, jak nabieramy palcem miód i nakładamy na usta – dzięki temu utworzy się na ustach warstwa chroniąca przed utratą wody i działaniem drobnoustrojów, jednocześnie przyspieszy się gojenie ranek.
2. Zamiast kremu do rąk: parzymy pół szklanki rumianku, dodajemy łyżkę miodu i około 10 g gliceryny, następnie mieszamy i mamy gotową emulsję do rąk.
3. Domowe mleczko oczyszczające: odżywia, oczyszcza i zmiękcza skórę. Do 250 ml maślanki dodajemy łyżkę płynnego miodu – idealne na szyję i twarz. Pozostawiamy na 15 min., a następnie spłukujemy letnią wodą.

Paulina Witkowska
Pasieka “Pod Wiatrakiem”
Fcb/Instagram: @pasiekapodwiatrakiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here