Międzynarodowe smaki zawitały do Kętrzyna

237

Sezon foodtruckowy trwa w najlepsze! W czerwcowy weekend 22-23 czerwca na Placu Piłsudskiego w Kętrzynie na Festiwalu Smaków Food Trucków mogliśmy skosztować kuchni wielu krajów.

Nie zabrakło tu streetfoodowej klasyki: burgerów i frytek belgijskich, a także bardziej oryginalnych potraw z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, a także specjały kuchni bliskowschodniej, indyjski butter chicken, węgierskie langosze, azjatyckie pierożki dim sum i makarony z woka. W wielu food tuckach królowały krewetki. Jednak obok sycących dań serwowane były także pyszne desery i słodkości. Wśród nich m.in. hiszpańskie churrosy i węgierskie ciastka kominkowe. Nie zabrakło również piwa i orzeźwiającej lemoniady. Czy ktoś zna lepszy sposób na spędzenie weekendu?

– W Kętrzynie jesteśmy po raz pierwszy – przyznaje Krzysztof Lenkowski, organizator food trucków. – Przyjechaliśmy z kuchnią z całego świata. Mamy kuchnię amerykańską, belgijską, hiszpańską, węgierską, azjatycką, można więc skosztować smaków międzynarodowych. Myślę, że jest to coś wyjątkowego – dodaje.

Ci, którzy uraczyli się pysznościami z samochodowych budek mogli poszukać chwili wytchnienia w strefie chill-outu wypełnionej leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Podczas imprezy uczestnicy mogą oddać swój głos na najsmaczniejszego food trucka.

Ewa Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here