Wilczy Szaniec noclegownią mopków

546
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teren Wilczego Szańca obecnie zarządzany jest przez Nadleśnictwo Srokowo i funkcjonuje jako Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec”. Od tego czasu obiekt przeżywa swój renesans. Na każdym kroku widać zmiany. To jednak nie wszystko w ruinach kwatery w sezonie nocują niezwykli goście.
Turyści, którzy odwiedzą dawną kwaterę Hitlera już od progu zobaczą zmiany. Poszerzona i odnowiona nawierzchnia oraz budynek dyżurki to zaledwie początek.
– Przygotowaliśmy pakiet inwestycji szczególnie w pierwszej strefie obsługi turysty, który pozwoli przyjąć bezpiecznie dużą ilość osób, bo rocznie odwiedza nas 300 tysięcy gości. Wybudowaliśmy nową oczyszczalnię ścieków i kotłownię. Każdy bunkier jest zaopatrzony w tablice informacyjne i przygotowujemy się do wybudowania Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego – wylicza Sebastian Trapik, zastępca nadleśniczego ds. promocji, turystyki i edukacji.
Plany są jednak dużo ambitniejsze.
– Na przełomie dwóch lat chcemy wybudować nowe budynki służące obsłudze gastronomicznej. Planujemy utworzyć salę narad, w której przeprowadzono nieudany zamach na Hitlera. Stawiamy na promocję żywności ekologicznej i żywności, która pochodzi z lasu – dodaje Trapik.
Turyści odwiedzający Wilczy Szaniec mogą obejrzeć również wystawę Powstania Warszawskiego. Funkcjonuje tu kino, w którym wyświetlana jest historia tego obiektu. Wilczy Szaniec ciągle odkrywa przez turystami swoje tajemnice. Warto wspomnieć, ze oprócz wartości historycznej, ruiny kwatery stanowią jedno z największych w naszym kraju zimowisk mopka. Jest to gatunek nietoperza, który w wielu częściach Europy jest zagrożony wyginięciem.

Ewa Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here