Naturalne środki łagodzenia bólu

268

Tabletki przeciwbólowe czy naturalne środki wyprodukowane przez przyrodę? Oto jest pytanie. Łatwiej iść do apteki, aby zakupić jeden z wielu leków uśmierzających ból. Z drugiej strony korzystanie z darów natury jest po prostu zdrowsze. Oto one.

Kapsaicyna
To przede wszystkim miejscowy lek przeciwbólowy. Pomaga złagodzić nerwobóle, bóle mięśniowe i stawów, blokując substancję chemiczną w organizmie znaną jako „substancja P”, która przekazuje sygnały bólu do mózgu. Ponieważ naturalnie występuje w papryce chilli, krem kapsaicynowy można bardzo łatwo przygotować w domu, mieszając mieloną chilli z olejem bazowym, np. migdałowym, jojoba czy każdym innym naturalnym.

Koci pazur
Znany również jako Uncaria tomentosa lub Vilcacora – to południowoamerykańskie zioło, które zawiera potężne środki przeciwzapalne, które pomagają naturalnie blokować produkcję prostaglandyny – hormonu, który przyczynia się do bólu i stanu zapalnego. Jest stosowany od setek lat w tradycyjnej medycynie, a współczesna nauka odkryła, że może przyczyniać się do naprawy DNA, poprawy zdrowia stawów oraz wzmacniać funkcje odpornościowe. Dostępne dowody naukowe nie potwierdzają, że koci pazur może leczyć raka.
Uwaga! Osoby, które przyjmują leki regulujące ciśnienie krwi, rozrzedzające krew, insulinę lub hormony nie powinny spożywać Vilcacory. Przypuszcza się również, że koci pazur może wzmagać działanie niektórych leków uspokajających i nasennych.

Kwasy tłuszczowe omega-3
Naturalnie występujące w rybach morskich i owocach morza, a także w nasionach chia i siemieniu lnianym są silnym i całkowicie naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Mogą pomóc złagodzić przewlekły ból i stany zapalne, a także zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów mogą również skorzystać z kwasów omega-3, które, jak wykazano, pomagają złagodzić bóle stawów i sztywność poranną, jak również naturalnie stłumić zapalenie, są potencjalnie lepsze niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Marihuana*
W niektórych przypadkach ten naturalny środek może w rzeczywiście pomóc w uciążliwym bólu. Jak wyjaśniono w książce Marihuana jako lek?: The Science Beyond the Controversy, opublikowanej przez National Academies Press, nerwy obwodowe w całym ciele, odpowiadające za odczucia bólu, zawierają obfite receptory kannabinoidowe, które są aktywowane bezpośrednio przez kannabinoidy występujące naturalnie w marihuanie. Po spożyciu konopie indyjskie skutecznie blokują ból, w tym silny ból spowodowany chorobami autoimmunologicznymi i rakiem.

Poza tym spektakularne efekty osiągnięto w leczeniu padaczki lekoopornej, są również dowody na to, że marihuana leczy jaskrę, ponieważ THC obniża ciśnienie wewnątrz oka. Coraz częściej mówi się i o tym, że kanabinoidy potrafią niszczyć komórki nowotworowe, przez co są wykorzystywane w leczeniu raka piersi. Badania wykazały skuteczność w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna.
Niestety, nie można postawić znaku równości między paleniem „trawki”, a zażywaniem leków kanabinoidowych. Zaciąganie się dymem jest szkodliwe.
*Tylko na receptę i ze wskazań lekarskich.

Anna Jurgiełajtis

Źródła:
https://www.naturalnews.com Suffer from pain? Skip the ibuprofen and try these natural alternatives instead
http://eatlocalgrown.com 6 Foods That Fight Pain
http://jpet.aspetjournals.org Pharmacological Effects of Cannabinoids on the Caco-2 Cell Culture Model of Intestinal Permeability

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here