Plaża w Czernikach w nowej odsłonie

643

Szczególnie mieszkańcy Kętrzyna pamiętają jak do niedawna wyglądał akwen w Czernikach. Plaża, mimo, że w najbliższym sąsiedztwie naszego miasta nie zachęcała do wypoczynku. Teraz to się zmieniło. Dzięki temu nie musimy już jeździć do Giżycka czy Mrągowa.

Plaża w Czernika nad jeziorem Mój została gruntownie zmodernizowana. Pojawił się tam pomost, a także zadaszone drewniane wiaty z ławkami, dwa boiska do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna, strefa zabaw dla najmłodszych oraz parking. Również sama plaża zmieniła swój wygląd. Zamiast trawy jest piasek, który szczególnie raduje dzieci, bo które nie lubi stawiać zamków. Z efektów jest zadowolony Paweł Bobrowski, Wójt Gminy Kętrzyn.
– Od wielu lat ten teren należy do Gminy Wiejskiej Kętrzyn, a mieszkańcy musieli jeździć do innych gmin, by wypoczywać nad jeziorem – mówi Paweł Bobrowski, wójt Gminy Kętrzyn. – Mieliśmy pomysł, włożyliśmy trochę wysiłku i determinacji i mamy piękny obiekt, który jest ogólnie dostępny dla każdego bezpłatnie – dodaje.
Zatem amatorzy sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku mogą to znaleźć właśnie w Czernikach.

Ewa Brzostek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here