Natura przeciwko bólowi

282

Dlaczego lepiej unikać syntetycznych środków przeciwbólowych takich jak aspiryna czy ibuprofen? Szukasz alternatywy, ponieważ odczuwasz ból, ale chcesz trzymać się z daleka od konwencjonalnych leków? Mam na to sposób.

Wiedz, że przyjmowanie ibuprofenu i aspiryny może skutkować: anemią, uszkodzeniami DNA, chorobami serca, utratą słuchu, nadciśnieniem, poronieniem, a nawet śmiertelnością z powodu grypy. To tylko 7 z ponad 24 niekorzystnych skutków zdrowotnych. Długotrwałe stosowanie dużych dawek leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen lub diklofenak, jest równie niebezpieczne pod względem ryzyka zawału serca. Chociaż istnieje wiele niekorzystnych skutków dla zdrowia, nadal przyjmujemy je w dużych ilościach, ponieważ jako społeczeństwo jesteśmy nastawieni na szybkie rozwiązania i oczekujemy natychmiastowych rezultatów. Jak zapewne wiesz, wiele leków przeciwbólowych pochodzi z roślin, ziół i innych substancji o naturalnych właściwościach przeciwbólowych. Zazwyczaj nie dowiesz o naturalnych sposobach łagodzenia bólu z mediów.Dobrą wiadomością jest to, że istnieje mnóstwo naturalnych sposobów łagodzenia bólu bez skutków ubocznych. Dziś trzy z nich.
1) Kurkumina
Jednym z głównych składników aktywnych kurkumy jest kurkumina – powszechnie uważana za silny środek przeciwbólowy. Pomaga blokować sygnały bólowe przed dotarciem do mózgu, a osoby cierpiące na chroniczny ból odczuwają dużą ulgę, gdy codziennie przyjmują tę substancję. W szczególności odmiany kurkuminy BCM-95 są skuteczne w leczeniu uszkodzenia stawów.
2) Kora białej wierzby
Naturalne zioło używane do produkcji aspiryny zawiera substancję znaną jako salicyna, która w żołądku zamienia się w kwas salicylowy. Ta potężna substancja jest uznana w literaturze naukowej jako skuteczny środek na stany zapalne, gorączkę, zaburzenia żołądkowe, bóle głowy, krzyża, choroby zwyrodnieniowe stawów i stany zapalne. Znane jest jej działanie przeciwmalaryczne i przeciwpasożytnicze. Pobudza rozwój naturalnej mikroflory bakteryjnej w jelitach.
To naturalna aspiryna. Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak np. syntetyczna aspiryna, powstrzymują wytwarzanie kwasu solnego w żołądku (co daje problemy z trawieniem) oraz niektórych prostaglandyn, które odgrywają kluczową rolę w regulacji systemu immunologicznego. Pochodne kwasu salicylowego zawarte w korze białej wierzby, w przeciwieństwie do aspiryny, działają bardziej selektywnie, w mniejszym stopniu blokując prostaglandyny.
Możesz stosować nalewki z kory wierzby białej. Dostępne są również suplementy w kapsułkach. Ale uwaga, nie jest prawdą, że zażywanie kory wierzby nie ma żadnych skutków ubocznych, tylko dlatego że jest to substancja naturalna. To silny lek. Indianie Ameryki Północnej, którzy stosowali korę wierzby ostrzegali, by nie brać jej za dużo ani zbyt długo.
3) Boswellia
Znany również jako „kadzidło indyjskie” ekstrakt z Boswelli jest kolejną potężną substancją przeciwzapalną występującą w naturze. Bogaty w kwasy, które poprawiają przepływ krwi do stawów oraz blokują przechodzenie zapalnych leukocytów do uszkodzonej tkanki. Jedno z badań wykazało, że Boswellia pomogła zmniejszyć wskaźniki bólu u pacjentów o 90 procent, a także pomogło 70 procentom pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, doprowadzając do całkowitej remisji.
Poza swoim działaniem przeciwbólowym Boswelia wykazuje również działanie wykrztuśne, antyseptyczne, przeciwlękowe i przeciwnerwicowe. Oprócz tego wspomaga pracę jelit i przyspiesza metabolizm. W małych dawkach, przy długotrwałym stosowaniu, kwas bosweliowy stosuje się także w leczeniu depresji i innych chorób psychicznych. Badania przeprowadzone na szczurach wykazały, że roślina poprawia funkcje poznawcze, zwiększa zdolności do nauki i usprawnia pamięć. Boswellię można kupić w postaci kapsułek lub tabletek. W sklepach internetowych i ze zdrową żywnością dostępny jest także w formie proszku.

Anna Jurgiełajtis
Źródła:
https://www.naturalnews.com
Suffer from pain? Skip the ibuprofen and try these natural alternatives instead
http://eatlocalgrown.com
6 Foods That Fight Pain
http://jpet.aspetjournals.org
Pharmacological Effects of Cannabinoids on the Caco-2 Cell Culture Model of Intestinal Permeability

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here