Zbadaj się i zyskaj zdrowie

228

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć.

Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
– Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. To obrazowa metoda badania gruczołu piersiowego (sutka) z użyciem minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. W trakcie badania wykonuje się po dwa zdjęcia każdej piersi. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia – tłumaczy dr Małgorzata Cymerman, Dyrektor Medyczna LUX MED. Diagnostyka.
Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w Kętrzynie 13 marca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00 i 14 marca 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Starostwie Powiatowym, Plac Grunwaldzki 1. Już dziś zarejestruj się na badanie.
Anna Niemirska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here