Jak szybko poprawić stan włosów, skóry i paznokci?

449

Często głównym powodem kiepskiego stanu naszych włosów, skóry i paznokci jest niewystarczająca ilość krzemu. Oczywiście nie jest to jedyny pierwiastek odpowiedzialny za ich stan. Generalnie wszelkie niedobory negatywnie wpływają na funkcjonowanie układu immunologicznego obniżając odporność, a także przyspieszają starzenie się organizmu. Jednak w tym artykule chcę się skupić na jednym – krzemie.

Krzem stymuluje syntezę kolagenu typu 1 i różnicowanie osteoblastów, tak więc jest niezbędnym elementem do tworzenia kości i tkanek. Jedną z przyczyn niedoboru krzemu w organizmie jest niewłaściwa dieta. Biodostępność krzemu do wchłaniania jelitowego zależy od rozpuszczalności związku krzemu. Obszerniej opisałam tę kwestię w poprzednim numerze tej gazety.
Aby uzupełnić niedobór tego pierwiastka często poleca się suplementy ze skrzypem. Nie jest to dobry pomysł. Poza tym, że nie działają, mogą również szkodzić. Najlepszym wyborem, gdy chcemy uzupełnić niedobory krzemu, jest zażywanie ziemi okrzemkowej. Zawartość krzemu jest w niej wyższa, niż w ziołach i nie zawiera żadnych toksycznych enzymów lub alkaloidów, jak w przypadku ziela skrzypu, w którym zawartość krzemionki jest na poziomie 4%.

Czym jest ziemia okrzemkowa?
Jest to miękka skała osadowa powstająca w zimnych morzach i jeziorach ze skamieniałych pancerzyków glonów jednokomórkowych – okrzemek, mikroskopijnych podobnych do alg organizmów, które uległy procesowi cementowania. Ziemia okrzemkowa jest biała lub żółtawa, porowata, lekka i pylasta. Zbudowana jest głównie z krzemu. Pod mikroskopem wygląda jak cylindryczne rurki z licznymi porami. Ziemia okrzemkowa zawiera 80-90% krzemu.

Wpływ na urodę
Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, spowalnia proces starzenia – wspomaga wytwarzanie elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za elastyczność naszej skóry. Inne korzyści ze stosowania ziemi okrzemkowej: usuwa z organizmu aluminium i pestycydy, pozwala pozbyć się złogów pokarmowych, bakterii, pozostałości po lekach, reguluje stężenie lipidów we krwi, usuwa metale ciężkie, przyśpiesza gojenie się ran oraz złamań, pomaga w walce ze szkodliwymi bakteriami i pasożytami układu pokarmowego.

Jak to jest możliwe?
Działanie ziemi okrzemkowej, wynika z jej zdolności do absorbowania wilgoci. Przykładowo – jeśli chcemy pozbyć się mrówek z mieszkania, wystarczy rozsypać ziemię okrzemkową w pobliżu ich występowania, a szybko będą martwe. To samo dzieje się w organizmie – pasożyty są silnie odwadniane i szybko giną. Ze względu na to, że ziemia jest naładowana dodatnio, a robaki ujemnie, szybko przyciągają się wzajemnie. Nie ma drugiego preparatu, który ma równie silne działanie, a jednocześnie może być przyjmowany doustnie. Pozwala usunąć także pasożyty, które rozwijają się we krwi. Równie silnie wpływa ona na już rozwinięte robaki. Ziemię okrzemkową można kupić w większości sklepów zielarskich oraz w aptekach.

Anna Jurgiełajtis

Źródła: http://medcapsules.com
US National Library of Medicine: Silicon: A Review of Its Potential Role in the Prevention and Treatment of Postmenopausal Osteoporosis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here