Chcę zdrowo schudnąć. Jak to zrobić?

397

Istnieje wiele sposobów na walkę z kilogramami. Niektóre są dobre, inne budzą wiele kontrowersji, jeszcze inne mogą zagrażać zdrowiu, a nawet prowadzić do śmierci. Natura to skarbnica dobrych produktów na różne problemy. Natura radzi sobie nawet w przypadku zbędnego zapasu tłuszczu! Naukowcy, którzy zajmują się zdrowym odżywianiem zwracają uwagę, żeby owe produkty znalazły się na naszych talerzach.

W połączeniu z odpowiednią dietą (właśnie!) i odrobiną ruchu w naturalny sposób pomogą nam utrzymać optymalną wagę. Jakie to więc produkty?

1. Grejpfrut
Według niektórych badań spożywanie połówki tego owocu przed każdym posiłkiem pomaga stracić do pół kilograma tygodniowo! Związki zawarte w grejpfrutach regulują poziom insuliny, która to odpowiedzialna jest za magazynowanie tłuszczu w organizmie. Owoc ten jest bogaty w witaminę C (ochrona przed żylakami), witaminy z grupy B i witaminę E (wit. młodości) oraz flawonoidy (powstrzymują efekty starzenia) czy pektyny (wspomagają procesy trawienia). Grejpfruty mają niską wartość energetyczną, przyspieszają przemianę materii, wspomagają odchudzanie, oczyszczają organizm.

2. Ananas
Zawiera bromelinę, która ułatwia trawienie białek, tłuszczy oraz skrobi, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Jedzmy tylko świeże ananasy, te w puszcze tracą właściwości.

3. Czerwona herbata
Zwana „zabójcą tłuszczu”! Flawonoidy zawarte w tej herbacie uszczelniają i wzmacniają ściany krwionośne, oczyszczają organizm z toksyn, obniżają ciśnienie, powstrzymują procesy starzenia, pobudzają enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz wzmacniają perystaltykę jelit. Wszystko to wpływa na zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej.

4. Zielona herbata
Popularność tej herbaty rośnie. Sprawia to ilość dużej zawartości flawonoidów, które powstrzymują efekt starzenia, zapobiegają powstawaniu złego cholesterolu, miażdżycy i zakrzepów, działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Antyoksydanty w tej herbacie spalają tłuszcz szczególnie podczas wysiłku fizycznego!

Czasami jednak nie mamy czasu na ciągłe picie herbaty, nie lubimy smaku danego rodzaju napoju czy owocu. Co wtedy?
Istnieją suplementy, które w swoim składzie zawierają sproszkowane naturalne produkty, które dbają o zdrowie. Przynoszą wiele pozytywnych efektów! Ja sama używam ich regularnie, bo przy codziennych obowiązkach są po prostu wygodniejsze. Dbajmy o siebie i swoją optymalną wagę.

mgr Bogusława Szczyra
https://www.facebook.com/bogusia.szczyra
http://bszczyra.blogspot.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here