Jak dbać o skórę zimą?

339

Pielęgnacja skóry zimą jest znacznie trudniejsza od tej wiosną i latem. Niska temperatura, silny i mroźny wiatr – wszystko to często powoduje podrażnienia skóry. Dodatkowo przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona, matowa, szara, nadwrażliwa i nie pomagają zwykłe kremy nawilżające, ponieważ nie przenikają do głębokich warstw skóry.

Szczególnej pielęgnacji wymaga cera naczyniowa. Skóra sucha wytwarza małą ilość sebum, co zwiększa ryzyko podrażnień i uszkodzeń w okresie zimowym. Zdecydowanie lepiej radzą sobie osoby z cerą mieszaną i tłustą. Jednak niezależnie od rodzaju cery warto odpowiednio zabezpieczyć skórę zmieniając ulubione kosmetyki pielęgnacyjne i kremy do twarzy na takie, które uwzględnią szczególne potrzeby skóry w tym okresie.
Osobiście POLECAM zaopatrzyć się w zestaw „Mroźna żurawina” firmy Faberlic. Cena jak na zestaw jest atrakcyjna bo w aktualnym katalogu kosztuje 34,90 zł.
Produkty zestawu „Mroźna Zima” zawiera 3 kosmetyki, które zostały opracowane specjalnie do ochrony skóry przed mrozem i wiatrem w taki sposób, aby podczas zimowych spacerów skóra pozostała gładka, delikatna i dobrze nawilżona. W skład produktów wchodzi krem do twarzy, który pozbywa się zaczerwienienia, łuszczenia się i podrażnień od mrozu. Zmiękcza skórę, chroniąc ją przed odwodnieniem. Nie zatyka porów, pozwalając skórze oddychać. Nadaje się także jako baza pod makijaż i jest idealna do każdego typu skóry. Skondensowany krem do rąk (nasycona odżywcza formuła) do wzmocnionej ochrony skóry rąk przed wiatrem , mrozem i gwałtownymi zmianami temperatury oraz ochronny balsam do ust, który łagodzi i odżywia bardzo delikatną skórę, radzi sobie z suchością, pękaniem i łuszczeniem się ust. Efektywnie regeneruje się skóra uszkodzona przez mróz.

Natalia Stolarska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here